Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
Farmacia Tric

Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml

22,09 RON -15%

PRP: 25,99 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

Capacitate (ml)
50ML
  • În stoc la medimfarm.ro/
  • Vândut de medimfarm.ro/
  • Comandă direct la magazin
Adaugă în coș

Economisești 3,90 RON -15%

  • 6 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 16 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml

22,09 RON
Cumpără
Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 mlTinctura de propolis reprezinta extractul alcoolic al propolisului, fiind obtinuta prin preparare la rece. Dintre produsele vegetale si apicole administrate pe cale orala, solutiile alcoolice si hidroalcoolice sunt cel mai usor asimilate de catre organism, efectul aparand la scurt timp. In comparatie cu metoda clasica de productie, Dacia Plant foloseste un procedeu modern de percolare, care permite obtinerea unui produs de calitate superioara. Mod de administrare:Intern:Copii sub 7 ani : cu recomandarea mediculuiCopii intre 8 si 14 ani: cate 15 picaturi de tinctura de 3 ori pe zi.Adulti si tineri peste 15 ani: cate 20-30 picaturi de tinctura de 3 ori pe zi.Tinctura se administreaza amestecata cu o lingura de miere sau pe o bucata de paine, cu 30 de minute inaintea mesei.Extern:Se aplica sub forma de badijonaj local. Produsul nu contine conservanti si coloranti artificiali. Contraindicatii:Sarcina, alaptare, intoleranta la propolis/alte produse apicole, persoane carora le este interzis/limitat consumul de alcool. Precautii:La persoanele cu sensibilitate la stomac se recomanda administrarea produsului dupa masa. Efecte adverse:Pot aparea reactii alergice. Atentionari:Produsul este un supliment alimentar si nu trebuie sa inlocuiasca o dieta variata, echilibrata si un stil de viata sanatos.A se agita inainte de utilizare.A nu se lasa la indemana si la vederea copiilor.A nu se depasi doza recomandata pentru consumul zilnic. Ingrediente: extract alcoolic 1:3 din propolis Produsul nu contine polifenoli de sinteza. Produsul nu contine conservanti si coloranti artificiali. Forma prezentare: 50 ml

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 22,09 RON (conform OG 58/2022)

Ultimul an

22,09 22,09 22,09 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Unde găsesc prospectul și modul de administrare pentru Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml?
În fișa produsului de pe site-ul partenerului medimfarm.ro/ — acolo sunt publicate descrierea completă, ingredientele sau substanțele active, modul de administrare și precauțiile pentru Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml, iar în colet primiți prospectul tipărit, acolo unde produsul îl are. Vă rugăm să citiți aceste informații înainte de utilizare; pentru situații particulare, farmacistul partenerului vă poate îndruma.
Este Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml potrivit pentru mine?
La această întrebare nu răspunde un catalog, și e corect așa: potrivirea unui produs de sănătate depinde de starea dumneavoastră, de alte tratamente urmate și de recomandările medicului sau farmacistului. Ce vă oferim noi: fișa completă a Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml la partenerul medimfarm.ro/, cu ingrediente, indicații de utilizare și precauții — citiți-o integral, iar la orice îndoială, întrebați un specialist înainte de achiziție.
Care este prețul afișat pentru Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml?
Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml este listat în prezent la 22.09 RON (TVA inclus) de partenerul medimfarm.ro/ — preț preluat automat din feedul acestuia, la fiecare sincronizare. Taxa de livrare se calculează la finalizarea comenzii; farmaciile online oferă frecvent transport gratuit peste un prag accesibil, iar gruparea produselor de îngrijire într-o singură comandă îl atinge ușor.
Cum se achită Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml?
Prin mijloacele puse la dispoziție de partenerul medimfarm.ro/ la checkout: card bancar procesat securizat sau plata ramburs, la primirea coletului. Farmacia Tric nu intervine în plată și nu colectează date bancare — tranzacția, factura și confirmarea comenzii aparțin integral partenerului de la care cumpărați.
Se poate returna Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml după cumpărare?
Cu limitările legale specifice sănătății: medicamentele nu se returnează — farmaciile nu pot repune în circuit produse ieșite din lanțul controlat, iar legea exceptează de la retur produsele sigilate desigilate, din rațiuni de protecție a sănătății și igienă (OUG 34/2014, art. 16). Suplimentele și dermato-cosmeticele sigilate, nedesfăcute, se returnează în 14 zile conform politicii partenerului medimfarm.ro/. Citiți condițiile exacte înainte de comandă.
Cum și când se livrează Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml?
Partenerul medimfarm.ro/ expediază prin curier, uzual în 24-48 de ore de la confirmarea comenzii, cu livrare totală de 1-3 zile lucrătoare. Produsele farmaceutice se ambalează corespunzător naturii lor, iar cele cu cerințe de temperatură se expediază conform condițiilor producătorului. Termenul ferm și costul livrării apar la checkout; comandați din timp produsele de care depindeți zilnic.
Ce termen de valabilitate va avea Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml la livrare?
Partenerii Farmacia Tric, inclusiv medimfarm.ro/, livrează produse din loturi curente, cu termen de valabilitate rezonabil rămas — practica standard a farmaciilor autorizate. Data exactă de expirare este inscripționată pe ambalajul Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml; verificați-o la primire, împreună cu integritatatea sigiliului. Un produs sosit cu valabilitate nejustificat de scurtă sau sigiliu deteriorat se semnalează imediat partenerului.
Este Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml disponibil acum la partener?
Conform feedului partenerului medimfarm.ro/, statusul curent este: în stoc — informație reîmprospătată automat. La produsele de sănătate cu administrare continuă, recomandăm reînnoirea stocului personal înainte de epuizare: disponibilitatea online fluctuează, iar întreruperea unui supliment sau tratament din motive logistice este evitabilă printr-o comandă făcută din timp.
Cum păstrez Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml acasă în condiții corecte?
Regulile generale: loc uscat și răcoros, ferit de lumina directă și de îndemâna copiilor — iar peste ele, condițiile specifice tipărite pe ambalajul Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml și în prospect, care au întotdeauna prioritate. Unele produse cer temperaturi controlate sau consum rapid după deschidere. Nu folosiți produse cu termen depășit; predați-le farmaciilor care colectează medicamente expirate, nu la gunoiul menajer.
De ce comanda Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml se plasează la medimfarm.ro/, nu pe Farmacia Tric?
Pentru că vânzarea produselor de sănătate aparține de drept partenerilor autorizați: Farmacia Tric este un comparator — indexăm ofertele farmaciilor și magazinelor partenere ca să găsiți rapid cel mai bun preț pentru Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml, însă comanda, consilierea farmaceutică, factura și răspunderea comercială revin partenerului medimfarm.ro/. La diferențe între datele afișate, informația partenerului prevalează.
Apar reduceri la Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml?
Prețul de 22.09 RON se sincronizează automat cu feedul partenerului medimfarm.ro/, deci orice promoție a acestuia devine vizibilă pe Farmacia Tric imediat. Suplimentele și dermato-cosmeticele intră frecvent în campanii; medicamentele OTC au politici de preț mai stabile. Pentru produsele folosite constant, comparația între parteneri la fiecare reaprovizionare aduce economii mai sigure decât așteptarea unei promoții.
Ce fac dacă Tinctura Propolis, Dacia Plant | 50 ml sosește deteriorat sau neconform?
Contactați partenerul medimfarm.ro/ imediat, cu fotografii ale coletului și produsului: ambalaj compromis, sigiliu rupt, produs greșit sau expirat — toate se remediază prin înlocuire sau restituirea sumei, în temeiul garanției legale de conformitate (Legea 449/2003, OUG 140/2021). Nu utilizați un produs de sănătate primit în stare îndoielnică; păstrați factura și ambalajul pentru soluționare.

Alte produse de la medimfarm.ro/

Produse similare

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies