Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt
23,00 RON
Cel mai mic preț din ultimele 30 zile
- Capacitate (ml)
- 30ML
- În stoc la remediumfarm.ro
- Vândut de remediumfarm.ro
- Comandă direct la magazin
- 6 persoane urmăresc acest produs
- Comandat de 55 ori în ultimele 7 zile
- Produs 100% original
Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt
23,00 RON
Tinctura de Propolis, 30 ml, Plant Extrakt Actiune farmacologica: Propolisul este substanta rasinoasa colectata de albinele melifere, folosit inca din antichitate in tratarea diferitelor infectii si arsuri. Tinctura de propolis este un adjuvant natural cu spectru larg avand actiune antiseptica, antibacteriana, antiparazitara, cicatrizanta datorita principiilor active : flavonoide, ceruri, balsamuri, ulei volatil, rezine, etc. Indicatii terapeutice: Intern: adjuvant in afectiuni ale cailor respiratorii superioare: faringite, laringite, in afectiuni digestive si parazitoze. Extern: cicatrizant in arsuri, plagi atone, dermatoze diverse. Compozitie: Extract hidroalcoolic din propolis cu un continut minim de 1% flavonoide exprimate in cvercetina. Contine alcool etilic de cereale 65% vol. Mod de administrare: Intern: cate 10 de picaturi de trei ori pe zi, administrate pe zahar. Extern: aplicari locale pe zona afectata cu ajutorul unui tampon de vata. Contraindicatii: Contraindicata persoanelor alergice la propolis (sau la produsele stupului, in general). In cazul in care nu stiti daca aveti intoleranta la propolis, puteti face un test aplicand tinctura pe o portiune mica de piele – nu se va folosi daca apar reactii de tipul mancarimi, inrosire, iritatie. Prezentare: 30 ml ℹ️ Garantie legala de conformitate: Vezi Aici
Încă nu există recenzii pentru acest produs.
Lasă o recenzie
Istoric preț
Ultimul an
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.
Întrebări frecvente
Unde găsesc prospectul și modul de administrare pentru Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt?
În fișa produsului de pe site-ul partenerului remediumfarm.ro — acolo sunt publicate descrierea completă, ingredientele sau substanțele active, modul de administrare și precauțiile pentru Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt, iar în colet primiți prospectul tipărit, acolo unde produsul îl are. Vă rugăm să citiți aceste informații înainte de utilizare; pentru situații particulare, farmacistul partenerului vă poate îndruma.
Este Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt potrivit pentru mine?
La această întrebare nu răspunde un catalog, și e corect așa: potrivirea unui produs de sănătate depinde de starea dumneavoastră, de alte tratamente urmate și de recomandările medicului sau farmacistului. Ce vă oferim noi: fișa completă a Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt la partenerul remediumfarm.ro, cu ingrediente, indicații de utilizare și precauții — citiți-o integral, iar la orice îndoială, întrebați un specialist înainte de achiziție.
Care este prețul afișat pentru Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt?
Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt este listat în prezent la 23.00 RON (TVA inclus) de partenerul remediumfarm.ro — preț preluat automat din feedul acestuia, la fiecare sincronizare. Taxa de livrare se calculează la finalizarea comenzii; farmaciile online oferă frecvent transport gratuit peste un prag accesibil, iar gruparea produselor de îngrijire într-o singură comandă îl atinge ușor.
Cum se achită Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt?
Prin mijloacele puse la dispoziție de partenerul remediumfarm.ro la checkout: card bancar procesat securizat sau plata ramburs, la primirea coletului. Farmacia Tric nu intervine în plată și nu colectează date bancare — tranzacția, factura și confirmarea comenzii aparțin integral partenerului de la care cumpărați.
Se poate returna Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt după cumpărare?
Cu limitările legale specifice sănătății: medicamentele nu se returnează — farmaciile nu pot repune în circuit produse ieșite din lanțul controlat, iar legea exceptează de la retur produsele sigilate desigilate, din rațiuni de protecție a sănătății și igienă (OUG 34/2014, art. 16). Suplimentele și dermato-cosmeticele sigilate, nedesfăcute, se returnează în 14 zile conform politicii partenerului remediumfarm.ro. Citiți condițiile exacte înainte de comandă.
Cum și când se livrează Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt?
Partenerul remediumfarm.ro expediază prin curier, uzual în 24-48 de ore de la confirmarea comenzii, cu livrare totală de 1-3 zile lucrătoare. Produsele farmaceutice se ambalează corespunzător naturii lor, iar cele cu cerințe de temperatură se expediază conform condițiilor producătorului. Termenul ferm și costul livrării apar la checkout; comandați din timp produsele de care depindeți zilnic.
Ce termen de valabilitate va avea Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt la livrare?
Partenerii Farmacia Tric, inclusiv remediumfarm.ro, livrează produse din loturi curente, cu termen de valabilitate rezonabil rămas — practica standard a farmaciilor autorizate. Data exactă de expirare este inscripționată pe ambalajul Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt; verificați-o la primire, împreună cu integritatatea sigiliului. Un produs sosit cu valabilitate nejustificat de scurtă sau sigiliu deteriorat se semnalează imediat partenerului.
Este Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt disponibil acum la partener?
Conform feedului partenerului remediumfarm.ro, statusul curent este: în stoc — informație reîmprospătată automat. La produsele de sănătate cu administrare continuă, recomandăm reînnoirea stocului personal înainte de epuizare: disponibilitatea online fluctuează, iar întreruperea unui supliment sau tratament din motive logistice este evitabilă printr-o comandă făcută din timp.
Cum păstrez Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt acasă în condiții corecte?
Regulile generale: loc uscat și răcoros, ferit de lumina directă și de îndemâna copiilor — iar peste ele, condițiile specifice tipărite pe ambalajul Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt și în prospect, care au întotdeauna prioritate. Unele produse cer temperaturi controlate sau consum rapid după deschidere. Nu folosiți produse cu termen depășit; predați-le farmaciilor care colectează medicamente expirate, nu la gunoiul menajer.
De ce comanda Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt se plasează la remediumfarm.ro, nu pe Farmacia Tric?
Pentru că vânzarea produselor de sănătate aparține de drept partenerilor autorizați: Farmacia Tric este un comparator — indexăm ofertele farmaciilor și magazinelor partenere ca să găsiți rapid cel mai bun preț pentru Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt, însă comanda, consilierea farmaceutică, factura și răspunderea comercială revin partenerului remediumfarm.ro. La diferențe între datele afișate, informația partenerului prevalează.
Apar reduceri la Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt?
Prețul de 23.00 RON se sincronizează automat cu feedul partenerului remediumfarm.ro, deci orice promoție a acestuia devine vizibilă pe Farmacia Tric imediat. Suplimentele și dermato-cosmeticele intră frecvent în campanii; medicamentele OTC au politici de preț mai stabile. Pentru produsele folosite constant, comparația între parteneri la fiecare reaprovizionare aduce economii mai sigure decât așteptarea unei promoții.
Ce fac dacă Tinctura de propolis, 30 ml, Plantextrakt sosește deteriorat sau neconform?
Contactați partenerul remediumfarm.ro imediat, cu fotografii ale coletului și produsului: ambalaj compromis, sigiliu rupt, produs greșit sau expirat — toate se remediază prin înlocuire sau restituirea sumei, în temeiul garanției legale de conformitate (Legea 449/2003, OUG 140/2021). Nu utilizați un produs de sănătate primit în stare îndoielnică; păstrați factura și ambalajul pentru soluționare.
Alte produse de la remediumfarm.ro
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
-30%
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Produse similare
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-20%
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine