Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
Farmacia Tric

Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya

37,59 RON

PRP: 37,59 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

Capacitate (ml)
100ML
  • 11 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 54 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya

37,59 RON
Cumpără
Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya este un produs din categoria Memorie si Concentrare. Formula poate contribui la sustinerea activitatii cerebrale. Beneficii si caracteristici Formula poate contribui la sustinerea activitatii cerebrale. Prin cantitatea mare de antioxidanti naturali pe care o contine poate contribui la protectia tesutului nervos impotriva actiunii distructive a radicalilor liberi. Centella asiatica poate contribui la mentinerea performantei cognitive si a sanatatii mentale. Withania somnifera poate avea rol antioxidant, poate contribui la sustinerea capacitatii de memorare si invatare. Prin caracteristicile sale, poate contribui la imbunatatirea rezistentei la stres si la mentinerea echilibrului emotional. Ca tonic nervos, poate fi utilizat in perioadele de oboseala, epuizare mentala, tensiune nervoasa, scadere a capacitatii de concentrare. Mod de administrare Copii peste 1 an: cate 1 lingurita de 2 ori pe zi. Adulti: cate 2 lingurite de 2 ori pe zi. A se agita flaconul inainte de utilizare. Ingrediente Pentru 5 ml: sucroza, glicerol, sorbitol, Bacopa monnieri (extract din planta intreaga) 144 mg, Centella asiatica (extract din planta intreaga) 70 mg, Withania somnífera/Ginseng indian (extract din radacini) 53.80 mg, Evolvulus alsinoides (extract din planta intreaga) 52 mg, Nardostachys jatamansi/Mir de nard (extract din rizomi) 52 mg, Valeriana wallichii (extract din rizomi) 50 mg, Embelia ribes (extract din fruct) 50 mg, Prunus amygdalus/Migdal (extract din seminte) 50 mg, Acorus calamus/Obligeana (extract din rizomi) 42 mg, Tinospora cordifolia (extract din tulpini) 36 mg, Terminalia chebula (extract din fructe) 36 mg, Emblica officinalis/Agrise indiene (extract din fructe) 36 mg, Oroxylum indicum (extract din scoarta) 32 mg, Celastrus paniculatus (extract din fruct) 32 mg, Mucuna pruriens (pulbere din seminte) 1.80 mg, Elettaria cardamomum/Cardamom (pulbere din fruct) 1.80 mg, Terminalia arjuna (pulbere din scoarta) 1.80 mg, Anethum sowa/Marar (pulbere din seminte) 1.80 mg, Ipomoea digitata (pulbere din tuberi) 1.80 mg, Zingiber officinale/Ghimbir (pulbere din rizomi) 1.40 mg, Terminalia belerica (pulbere din fructe) 1.40 mg, Myristica fragrans/Nucsoara (pulbere din fructe) 1.40 mg, Syzygium aromaticum/Cuisoare (boboci florali) 1 mg, apa purificata. Precautii Consultati prospectul pentru informatii suplimentare. A nu se lasa la indemana si la vederea copiilor mici. A se pastra in loc uscat, ferit de lumina si caldura, la o temperatura sub 25 oC, in ambalajul original. Produsul este un supliment alimentar si nu trebuie sa inlocuiasca o dieta variata si echilibrata si un stil de viata sanatos. A nu se depasi doza recomandata pentru consumul zilnic. A se utiliza cu prudenta de catre persoanele diabetice. Consumul excesiv poate cauza efecte laxative. Prezentare 100 ml Sirop Mentat 100 ml Himalaya (poate contribui la mentinerea echilibrului sistemului nervos) face parte din categoria supliment alimentar grupa preparate fitoterapice. Informatii despre Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya s-ar putea gasi in articolele: Amnezia (tulburari de memorie), Anxietate, Boala cerebrovasculara, Sindrom astenic, Sindromul de burnout, Astenia de primavara, Stres. Utilizat in baza recomandarii medicale in: Amnezia (tulburari de memorie), Anxietate, Boala cerebrovasculara, Sindrom astenic, Sindromul de burnout Grupa medicament: Intrebari frecvente Ce este Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya? Este un produs din categoria Memorie si Concentrare, ales pentru caracteristicile si utilizarea descrise de producator. Cum se utilizeaza produsul? Copii peste 1 an: cate 1 lingurita de 2 ori pe zi. Adulti: cate 2 lingurite de 2 ori pe zi. Ce ingrediente sau componente contine? Pentru 5 ml: sucroza, glicerol, sorbitol, Bacopa monnieri (extract din planta intreaga) 144 mg, Centella asiatica (extract din planta intreaga) 70 mg, Withania somnífera/Ginseng indian (extract din radacini) 53.80 mg, Evolvulus alsinoides (extract din planta intreaga) 52 mg, Nardostachys jatamansi/Mir de nard (extract din rizomi) 52 mg, Valeriana wallichii (extract din rizomi) 50 mg, Embelia ribes (extract din fruct) 50 mg, Prunus amygdalus/Migdal (extract din seminte) 50 mg, Acorus calamus/Obligeana (extract din rizomi) 42 mg, Tinospora cordifolia (extract din tulpini) 36 mg, Terminalia chebula (extract din fructe) 36 mg, Emblica officinalis/Agrise indiene (extract din fructe) 36 mg, Oroxylum indicum (extract din scoarta) 32 mg, Celastrus paniculatus (extract din fruct) 32 mg, Mucuna pruriens (pulbere din seminte) 1.80 mg, Elettaria cardamomum/Cardamom (pulbere din fruct) 1.80 mg, Terminalia arjuna (pulbere din scoarta) 1.80 mg, Anethum sowa/Marar (pulbere din seminte) 1.80 mg, Ipomoea digitata (pulbere din tuberi) 1.80 mg, Zingiber officinale/Ghimbir (pulbere din rizomi) 1.40 mg, Terminalia belerica (pulbere din fructe) 1.40 mg, Myristica fragrans/Nucsoara (pulbere din fructe) 1.40 mg, Syzygium aromaticum/Cuisoare (boboci florali) 1 mg, apa purificata. Ce

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Ultimul an

37,59 37,59 37,59 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Unde găsesc prospectul și modul de administrare pentru Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya?
În fișa produsului de pe site-ul partenerului farmaciilenapofarm.ro — acolo sunt publicate descrierea completă, ingredientele sau substanțele active, modul de administrare și precauțiile pentru Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya, iar în colet primiți prospectul tipărit, acolo unde produsul îl are. Vă rugăm să citiți aceste informații înainte de utilizare; pentru situații particulare, farmacistul partenerului vă poate îndruma.
Este Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya potrivit pentru mine?
La această întrebare nu răspunde un catalog, și e corect așa: potrivirea unui produs de sănătate depinde de starea dumneavoastră, de alte tratamente urmate și de recomandările medicului sau farmacistului. Ce vă oferim noi: fișa completă a Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya la partenerul farmaciilenapofarm.ro, cu ingrediente, indicații de utilizare și precauții — citiți-o integral, iar la orice îndoială, întrebați un specialist înainte de achiziție.
Care este prețul afișat pentru Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya?
Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya este listat în prezent la 37.59 RON (TVA inclus) de partenerul farmaciilenapofarm.ro — preț preluat automat din feedul acestuia, la fiecare sincronizare. Taxa de livrare se calculează la finalizarea comenzii; farmaciile online oferă frecvent transport gratuit peste un prag accesibil, iar gruparea produselor de îngrijire într-o singură comandă îl atinge ușor.
Cum se achită Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya?
Prin mijloacele puse la dispoziție de partenerul farmaciilenapofarm.ro la checkout: card bancar procesat securizat sau plata ramburs, la primirea coletului. Farmacia Tric nu intervine în plată și nu colectează date bancare — tranzacția, factura și confirmarea comenzii aparțin integral partenerului de la care cumpărați.
Se poate returna Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya după cumpărare?
Cu limitările legale specifice sănătății: medicamentele nu se returnează — farmaciile nu pot repune în circuit produse ieșite din lanțul controlat, iar legea exceptează de la retur produsele sigilate desigilate, din rațiuni de protecție a sănătății și igienă (OUG 34/2014, art. 16). Suplimentele și dermato-cosmeticele sigilate, nedesfăcute, se returnează în 14 zile conform politicii partenerului farmaciilenapofarm.ro. Citiți condițiile exacte înainte de comandă.
Cum și când se livrează Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya?
Partenerul farmaciilenapofarm.ro expediază prin curier, uzual în 24-48 de ore de la confirmarea comenzii, cu livrare totală de 1-3 zile lucrătoare. Produsele farmaceutice se ambalează corespunzător naturii lor, iar cele cu cerințe de temperatură se expediază conform condițiilor producătorului. Termenul ferm și costul livrării apar la checkout; comandați din timp produsele de care depindeți zilnic.
Ce termen de valabilitate va avea Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya la livrare?
Partenerii Farmacia Tric, inclusiv farmaciilenapofarm.ro, livrează produse din loturi curente, cu termen de valabilitate rezonabil rămas — practica standard a farmaciilor autorizate. Data exactă de expirare este inscripționată pe ambalajul Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya; verificați-o la primire, împreună cu integritatatea sigiliului. Un produs sosit cu valabilitate nejustificat de scurtă sau sigiliu deteriorat se semnalează imediat partenerului.
Este Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya disponibil acum la partener?
Conform feedului partenerului farmaciilenapofarm.ro, statusul curent este: în stoc — informație reîmprospătată automat. La produsele de sănătate cu administrare continuă, recomandăm reînnoirea stocului personal înainte de epuizare: disponibilitatea online fluctuează, iar întreruperea unui supliment sau tratament din motive logistice este evitabilă printr-o comandă făcută din timp.
Cum păstrez Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya acasă în condiții corecte?
Regulile generale: loc uscat și răcoros, ferit de lumina directă și de îndemâna copiilor — iar peste ele, condițiile specifice tipărite pe ambalajul Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya și în prospect, care au întotdeauna prioritate. Unele produse cer temperaturi controlate sau consum rapid după deschidere. Nu folosiți produse cu termen depășit; predați-le farmaciilor care colectează medicamente expirate, nu la gunoiul menajer.
De ce comanda Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya se plasează la farmaciilenapofarm.ro, nu pe Farmacia Tric?
Pentru că vânzarea produselor de sănătate aparține de drept partenerilor autorizați: Farmacia Tric este un comparator — indexăm ofertele farmaciilor și magazinelor partenere ca să găsiți rapid cel mai bun preț pentru Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya, însă comanda, consilierea farmaceutică, factura și răspunderea comercială revin partenerului farmaciilenapofarm.ro. La diferențe între datele afișate, informația partenerului prevalează.
Apar reduceri la Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya?
Prețul de 37.59 RON se sincronizează automat cu feedul partenerului farmaciilenapofarm.ro, deci orice promoție a acestuia devine vizibilă pe Farmacia Tric imediat. Suplimentele și dermato-cosmeticele intră frecvent în campanii; medicamentele OTC au politici de preț mai stabile. Pentru produsele folosite constant, comparația între parteneri la fiecare reaprovizionare aduce economii mai sigure decât așteptarea unei promoții.
Ce fac dacă Sirop Mentat, 100 ml, Himalaya sosește deteriorat sau neconform?
Contactați partenerul farmaciilenapofarm.ro imediat, cu fotografii ale coletului și produsului: ambalaj compromis, sigiliu rupt, produs greșit sau expirat — toate se remediază prin înlocuire sau restituirea sumei, în temeiul garanției legale de conformitate (Legea 449/2003, OUG 140/2021). Nu utilizați un produs de sănătate primit în stare îndoielnică; păstrați factura și ambalajul pentru soluționare.

Alte produse de la farmaciilenapofarm.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies