RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica
39,50 RON
Cel mai mic preț din ultimele 30 zile
- În stoc la remediumfarm.ro
- Vândut de remediumfarm.ro
- Comandă direct la magazin
- 3 persoane urmăresc acest produs
- Comandat de 36 ori în ultimele 7 zile
- Produs 100% original
RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica
39,50 RON
RenoDetox este un supliment alimentar cu o formula avansata, ce combina 12 extracte standardizate, atent alese pentru proprietatile lor detoxifiante si regeneratoare asupra rinichilor si sistemului reno-urinar. Este un sprijin natural pentru sanatatea aparatului excretor, sprijina procesele esentiale de filtrare a toxinelor si eliminarea urinei (diureza), precum si mentinerea echilibrului electrolitic al organismului. Beneficii: Detoxifiant al sistemului reno-urinar Contribuie la regenerarea si revitalizarea tesutului renal Sprijina mentinerea unui echilibru optim al electrolitilor Efect anti-urolitic Ajuta la prevenirea formarii calculilor renali Faciliteaza eliminarea surplusului de apa din organism RenoDetox combina plante din medicina ayurvedica si fitoterapia europeana, fiind recomandat persoanelor cu retentie de apa, pietre la rinichi, niveluri ridicate de uree si creatinina, inflamatii urinare recurente sau dezechilibre electrolitice. Suplimentul nu doar ca ajuta la eliminarea excesului de lichide, ci detoxifica in profunzime rinichii, calmeaza iritatiile si protejeaza nefronii, unitatile functionale ale rinichilor. Actiunea sa se extinde prin reducerea stagnarii urinare si a sedimentelor, datorita extractelor precum Boerhavia diffusa, Matase de porumb, Cicoare, Crataeva magna si Tribulus terrestris. De asemenea, stimuleaza eliminarea acidului uric, scade nivelurile de uree si creatinina si sprijina functiile excretorii renale. Adjuvant in: Nefropatii Boala cronica de rinichi Litiaza renala (pietre la rinichi) Cistite, pielonefrite Detoxifiere sistemica Hiperuricemie Compozitie per 1 capsula: Extract Boerhavia diffusa continand 0,05% Alcaloizi 100 mg Extract Crataeva magna standardizat cu 5 % Saponine 80 mg Extract Tribulus terrestris standardizat 40 % saponine 50 mg Extract Phyllanthus niruri standardizat 5 % substante amare 40 mg Extract 8:1 de Albizia lebbeck 40 mg Extract Moringa standardizat 30 % Saponine 40 mg Extract 4:1 de Astragalus membranaceus 40 mg Extract Coada Calului standardizat cu 7 % Siliciu 30 mg Extract 5:1 Matase de Porumb 30 mg Extract Cicoare standardizat 20% Inulina 30 mg Extract 3:1 Commiphora mukul 2,5 % Guggulsteroni 30 mg Extract 3:1 Piper longum 5% Piperina 20 mg Moringa, Astragalus, Albizia lebbeck si Coada-calului sustin regenerarea rinichilor si protejeaza nefronii, oferind minerale esentiale si mentinand echilibrul electrolitic si sanatatea cardiovasculara. Extractele de Commiphora mukul, Crataeva magna, Boerhavia diffusa, Tribulus terrestris si Piper longum reduc inflamatia renala prin inhibarea enzimelor si prostaglandinelor. In plus, Phyllanthus niruri, Boerhavia diffusa, Tribulus terrestris si Matase de porumb previn formarea calculilor si ajuta la eliminarea impuritatilor din tractul urinar. RenoDetox ofera un suport complet pentru sanatatea rinichilor, detoxifierea organismului si prevenirea complicatiilor renale, fiind recomandat in cure de detox si afectiuni renale. Prezentare: 60 capsule ℹ️ Garantie legala de conformitate: Vezi Aici
Încă nu există recenzii pentru acest produs.
Lasă o recenzie
Istoric preț
Ultimul an
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.
Întrebări frecvente
Unde găsesc prospectul și modul de administrare pentru RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica?
În fișa produsului de pe site-ul partenerului remediumfarm.ro — acolo sunt publicate descrierea completă, ingredientele sau substanțele active, modul de administrare și precauțiile pentru RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica, iar în colet primiți prospectul tipărit, acolo unde produsul îl are. Vă rugăm să citiți aceste informații înainte de utilizare; pentru situații particulare, farmacistul partenerului vă poate îndruma.
Este RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica potrivit pentru mine?
La această întrebare nu răspunde un catalog, și e corect așa: potrivirea unui produs de sănătate depinde de starea dumneavoastră, de alte tratamente urmate și de recomandările medicului sau farmacistului. Ce vă oferim noi: fișa completă a RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica la partenerul remediumfarm.ro, cu ingrediente, indicații de utilizare și precauții — citiți-o integral, iar la orice îndoială, întrebați un specialist înainte de achiziție.
Care este prețul afișat pentru RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica?
RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica este listat în prezent la 39.50 RON (TVA inclus) de partenerul remediumfarm.ro — preț preluat automat din feedul acestuia, la fiecare sincronizare. Taxa de livrare se calculează la finalizarea comenzii; farmaciile online oferă frecvent transport gratuit peste un prag accesibil, iar gruparea produselor de îngrijire într-o singură comandă îl atinge ușor.
Cum se achită RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica?
Prin mijloacele puse la dispoziție de partenerul remediumfarm.ro la checkout: card bancar procesat securizat sau plata ramburs, la primirea coletului. Farmacia Tric nu intervine în plată și nu colectează date bancare — tranzacția, factura și confirmarea comenzii aparțin integral partenerului de la care cumpărați.
Se poate returna RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica după cumpărare?
Cu limitările legale specifice sănătății: medicamentele nu se returnează — farmaciile nu pot repune în circuit produse ieșite din lanțul controlat, iar legea exceptează de la retur produsele sigilate desigilate, din rațiuni de protecție a sănătății și igienă (OUG 34/2014, art. 16). Suplimentele și dermato-cosmeticele sigilate, nedesfăcute, se returnează în 14 zile conform politicii partenerului remediumfarm.ro. Citiți condițiile exacte înainte de comandă.
Cum și când se livrează RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica?
Partenerul remediumfarm.ro expediază prin curier, uzual în 24-48 de ore de la confirmarea comenzii, cu livrare totală de 1-3 zile lucrătoare. Produsele farmaceutice se ambalează corespunzător naturii lor, iar cele cu cerințe de temperatură se expediază conform condițiilor producătorului. Termenul ferm și costul livrării apar la checkout; comandați din timp produsele de care depindeți zilnic.
Ce termen de valabilitate va avea RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica la livrare?
Partenerii Farmacia Tric, inclusiv remediumfarm.ro, livrează produse din loturi curente, cu termen de valabilitate rezonabil rămas — practica standard a farmaciilor autorizate. Data exactă de expirare este inscripționată pe ambalajul RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica; verificați-o la primire, împreună cu integritatatea sigiliului. Un produs sosit cu valabilitate nejustificat de scurtă sau sigiliu deteriorat se semnalează imediat partenerului.
Este RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica disponibil acum la partener?
Conform feedului partenerului remediumfarm.ro, statusul curent este: în stoc — informație reîmprospătată automat. La produsele de sănătate cu administrare continuă, recomandăm reînnoirea stocului personal înainte de epuizare: disponibilitatea online fluctuează, iar întreruperea unui supliment sau tratament din motive logistice este evitabilă printr-o comandă făcută din timp.
Cum păstrez RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica acasă în condiții corecte?
Regulile generale: loc uscat și răcoros, ferit de lumina directă și de îndemâna copiilor — iar peste ele, condițiile specifice tipărite pe ambalajul RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica și în prospect, care au întotdeauna prioritate. Unele produse cer temperaturi controlate sau consum rapid după deschidere. Nu folosiți produse cu termen depășit; predați-le farmaciilor care colectează medicamente expirate, nu la gunoiul menajer.
De ce comanda RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica se plasează la remediumfarm.ro, nu pe Farmacia Tric?
Pentru că vânzarea produselor de sănătate aparține de drept partenerilor autorizați: Farmacia Tric este un comparator — indexăm ofertele farmaciilor și magazinelor partenere ca să găsiți rapid cel mai bun preț pentru RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica, însă comanda, consilierea farmaceutică, factura și răspunderea comercială revin partenerului remediumfarm.ro. La diferențe între datele afișate, informația partenerului prevalează.
Apar reduceri la RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica?
Prețul de 39.50 RON se sincronizează automat cu feedul partenerului remediumfarm.ro, deci orice promoție a acestuia devine vizibilă pe Farmacia Tric imediat. Suplimentele și dermato-cosmeticele intră frecvent în campanii; medicamentele OTC au politici de preț mai stabile. Pentru produsele folosite constant, comparația între parteneri la fiecare reaprovizionare aduce economii mai sigure decât așteptarea unei promoții.
Ce fac dacă RenoDetox, 60 capsule, Herbagetica sosește deteriorat sau neconform?
Contactați partenerul remediumfarm.ro imediat, cu fotografii ale coletului și produsului: ambalaj compromis, sigiliu rupt, produs greșit sau expirat — toate se remediază prin înlocuire sau restituirea sumei, în temeiul garanției legale de conformitate (Legea 449/2003, OUG 140/2021). Nu utilizați un produs de sănătate primit în stare îndoielnică; păstrați factura și ambalajul pentru soluționare.
Alte produse de la remediumfarm.ro
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
-30%
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Produse similare
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-20%
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine