Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
Farmacia Tric

Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo

528,00 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la remediumfarm.ro
  • Vândut de remediumfarm.ro
  • Comandă direct la magazin
  • 4 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 50 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo

528,00 RON
Cumpără
Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo Crescina Transdermic HFSC Man 500, este un tratament specific ce ajuta la stimularea cresterii firelor de par si combate caderea parului, in cazurile medii de pierdere a densitatii parului. Favorizeaza cresterea naturala a parului. Tratamentul complet Crescina contine 2 tipuri de fiole: formula Re-Growth pentru stimularea recresterii firelor de par si formula Anti-hair Loss ce reduce caderea parului. Beneficii Formula Re-Growth (fiolele aurii): Formula contine o serie de complexe active brevetate, benefice bulbului si firului de par. Complexul Re-Growth: combina doi aminoacizi, Cisteina si Lizina (componente de baza responsabile de procesele de keratinizare a parului) cu o Glicoproteina si o componenta vasodilatatoare ce stimuleaza cresterea naturala a parului, actionand asupra bulbilor inca activi sau partial inactivi, dar nu complet atrofiati. Complexul HFSC (Stem- Engine): Proteina hidrolizata din orez si acid corosolic ce ajuta la protejarea nisei celulelor stem din foliculul pilos pentru declansarea cresterii de noi fire de par. Complexul de regenerare Booster: format din metionina, glicina, tripeptida-1 de cupru, stimuleaza procesul de crestere a parului in bulbii de par. Formula Anti-Hair Loss (fiolele transparente): Combina ingredientele active de baza (hidroxiprolina, acid aspartic, activator enzimatic si taurina) cu proteina hidrolizata de drojdie si acetil tetrapeptid-3, benefice in a intari firul de par de la radacina, alaturi de 3 potentiatori ce faciliteaza patrunderea lor atat prin sistemul capilar, cat si prin scalp. Formula este completata de Tehnologia Transdermica LABO alaturi de 3 potentiatori (pentilenglicol, decilenglicol, caprilil glicol), ce asigura penetrarea ingredientelor active in peste 90% din suprafata scalpului, versus 4% penetrare doar prin intermediul foliculului capilar. Mod de utilizare: In cazul in care nu se specifica altfel, toate produsele LABO in fiole trebuie utilizate pe scalpul uscat timp de cel putin 2 luni. Fiolele Crescina contin 3,5 ml de produs si sunt recomandate pentru utilizare zilnica (5 fiole pe saptamana, cu o pauza de 2 zile). Tratamentul poate fi repetat de mai multe ori pe an. Cele 2 tipuri de fiole din Tratamentul Complet se aplica alternativ, incepand cu fiola Anti-Hair Loss (transparenta), urmata de fiola Re-Growth (aurie), repetand astfel pana la finalizarea tratamentului. Tineti capul inclinat pe spate in timpul aplicarii produsului. In caz de contact accidental cu ochii sau mucoasele, clatiti cu apa din abundenta. Formula contine un vasodilatator usor care poate provoca o usoara reactie termica cu inrosirea pielii pentru o perioada scurta de timp. Spalati-va pe maini dupa aplicare. Produsul nu este gras, nu lasa miros si nu pateaza nici pielea, nici hainele. Ingrediente: Crescina HFSC Transdermic Re-Growth 500 MAN: Alcohol Denat, Aqua, Glycerin, Glycine, Methionine, Lysine HCl, Benzyl Nicotinate, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Acetyl Cysteine, Decylene Glycol, Benzophenone-4, Laminaria Digitata Extract, Glycyrrhetinic Acid, Menthol, Silanediol Salicylate, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Triethanolamine, Threonine, Serine, Hydrolyzed Pea, Allantoin, Propylene Glycol, Adenosine, Zinc Acetylmethionate, Hydrolyzed Rice Protein, Hematite Extract, Phosphatidylcholine, Glycoproteins, Hydrolyzed DNA, Hydrolyzed RNA, Eriobotrya Japonica Leaf, Extract Glycine Soja (Soybean) Oil, Sodium Oleate, Glutamic Acid, Artemia Extract, Copper Tripeptide-1, Valine, Pentapeptide-31, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrogenated Lecithin, Sodium Metabisulfite, Sorbic Acid, Ethylhexylglycerin, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Salicylic Acid, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Potassium Sorbate. Crescina Transdermic Anti-Hair Loss: Alcohol Denat, Aqua, Glycerin, Panthenol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Benzyl Nicotinate, Decylene Glycol, Benzophenone-4, Menthol, Propylene Glycol, Taurine, Hydrolyzed Wheat Protein, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Methylsilanol Hydroxyproline Aspartate, Laminaria Digitata Extract, Hydrolyzed Pea, Caprylyl Butyrate, Hydrolyzed Yeast Protein, Serenoa Serrulata Fruit, Extract PPG-26-Buteth-26, Dextran, Acetyl Tetrapeptide-3, Trifolium Pratense Extract, Pentapeptide-31, Biotinoyl Tripeptide-1, Apigenin, Oleanolic Acid, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate. Prezentare: 10+10fiole ℹ️ Garantie legala de conformitate: Vezi Aici

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Ultimul an

528,00 528,00 528,00 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Unde găsesc prospectul și modul de administrare pentru Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo?
În fișa produsului de pe site-ul partenerului remediumfarm.ro — acolo sunt publicate descrierea completă, ingredientele sau substanțele active, modul de administrare și precauțiile pentru Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo, iar în colet primiți prospectul tipărit, acolo unde produsul îl are. Vă rugăm să citiți aceste informații înainte de utilizare; pentru situații particulare, farmacistul partenerului vă poate îndruma.
Este Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo potrivit pentru mine?
La această întrebare nu răspunde un catalog, și e corect așa: potrivirea unui produs de sănătate depinde de starea dumneavoastră, de alte tratamente urmate și de recomandările medicului sau farmacistului. Ce vă oferim noi: fișa completă a Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo la partenerul remediumfarm.ro, cu ingrediente, indicații de utilizare și precauții — citiți-o integral, iar la orice îndoială, întrebați un specialist înainte de achiziție.
Care este prețul afișat pentru Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo?
Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo este listat în prezent la 528.00 RON (TVA inclus) de partenerul remediumfarm.ro — preț preluat automat din feedul acestuia, la fiecare sincronizare. Taxa de livrare se calculează la finalizarea comenzii; farmaciile online oferă frecvent transport gratuit peste un prag accesibil, iar gruparea produselor de îngrijire într-o singură comandă îl atinge ușor.
Cum se achită Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo?
Prin mijloacele puse la dispoziție de partenerul remediumfarm.ro la checkout: card bancar procesat securizat sau plata ramburs, la primirea coletului. Farmacia Tric nu intervine în plată și nu colectează date bancare — tranzacția, factura și confirmarea comenzii aparțin integral partenerului de la care cumpărați.
Se poate returna Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo după cumpărare?
Cu limitările legale specifice sănătății: medicamentele nu se returnează — farmaciile nu pot repune în circuit produse ieșite din lanțul controlat, iar legea exceptează de la retur produsele sigilate desigilate, din rațiuni de protecție a sănătății și igienă (OUG 34/2014, art. 16). Suplimentele și dermato-cosmeticele sigilate, nedesfăcute, se returnează în 14 zile conform politicii partenerului remediumfarm.ro. Citiți condițiile exacte înainte de comandă.
Cum și când se livrează Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo?
Partenerul remediumfarm.ro expediază prin curier, uzual în 24-48 de ore de la confirmarea comenzii, cu livrare totală de 1-3 zile lucrătoare. Produsele farmaceutice se ambalează corespunzător naturii lor, iar cele cu cerințe de temperatură se expediază conform condițiilor producătorului. Termenul ferm și costul livrării apar la checkout; comandați din timp produsele de care depindeți zilnic.
Ce termen de valabilitate va avea Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo la livrare?
Partenerii Farmacia Tric, inclusiv remediumfarm.ro, livrează produse din loturi curente, cu termen de valabilitate rezonabil rămas — practica standard a farmaciilor autorizate. Data exactă de expirare este inscripționată pe ambalajul Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo; verificați-o la primire, împreună cu integritatatea sigiliului. Un produs sosit cu valabilitate nejustificat de scurtă sau sigiliu deteriorat se semnalează imediat partenerului.
Este Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo disponibil acum la partener?
Conform feedului partenerului remediumfarm.ro, statusul curent este: în stoc — informație reîmprospătată automat. La produsele de sănătate cu administrare continuă, recomandăm reînnoirea stocului personal înainte de epuizare: disponibilitatea online fluctuează, iar întreruperea unui supliment sau tratament din motive logistice este evitabilă printr-o comandă făcută din timp.
Cum păstrez Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo acasă în condiții corecte?
Regulile generale: loc uscat și răcoros, ferit de lumina directă și de îndemâna copiilor — iar peste ele, condițiile specifice tipărite pe ambalajul Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo și în prospect, care au întotdeauna prioritate. Unele produse cer temperaturi controlate sau consum rapid după deschidere. Nu folosiți produse cu termen depășit; predați-le farmaciilor care colectează medicamente expirate, nu la gunoiul menajer.
De ce comanda Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo se plasează la remediumfarm.ro, nu pe Farmacia Tric?
Pentru că vânzarea produselor de sănătate aparține de drept partenerilor autorizați: Farmacia Tric este un comparator — indexăm ofertele farmaciilor și magazinelor partenere ca să găsiți rapid cel mai bun preț pentru Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo, însă comanda, consilierea farmaceutică, factura și răspunderea comercială revin partenerului remediumfarm.ro. La diferențe între datele afișate, informația partenerului prevalează.
Apar reduceri la Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo?
Prețul de 528.00 RON se sincronizează automat cu feedul partenerului remediumfarm.ro, deci orice promoție a acestuia devine vizibilă pe Farmacia Tric imediat. Suplimentele și dermato-cosmeticele intră frecvent în campanii; medicamentele OTC au politici de preț mai stabile. Pentru produsele folosite constant, comparația între parteneri la fiecare reaprovizionare aduce economii mai sigure decât așteptarea unei promoții.
Ce fac dacă Tratament complet Crescina Transdermic HFSC Man 500, 10+10fiole, Labo sosește deteriorat sau neconform?
Contactați partenerul remediumfarm.ro imediat, cu fotografii ale coletului și produsului: ambalaj compromis, sigiliu rupt, produs greșit sau expirat — toate se remediază prin înlocuire sau restituirea sumei, în temeiul garanției legale de conformitate (Legea 449/2003, OUG 140/2021). Nu utilizați un produs de sănătate primit în stare îndoielnică; păstrați factura și ambalajul pentru soluționare.

Alte produse de la remediumfarm.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies