Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
Farmacia Tric

Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY

82,00 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

Capacitate (ml)
50ML
  • În stoc la remediumfarm.ro
  • Vândut de remediumfarm.ro
  • Comandă direct la magazin
  • 6 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 50 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY

82,00 RON
Cumpără
Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY Propietati: Formula speciala pentru pielea delicata sau predispusa la atopie a bebelusilor. Pentru fata si corp. Pentru expunerea indirecta la soare. A se folosi dupa varsta de 6 luni a copilului. O noua formula special creata pentru bebelusi. Protectie optima SPF 50+ impotriva UVB si UVA, mai ridicata decat standardele europene (cu privire la protectia solara), gratie sistemului de filtrare fotostabil brevetat. Formula care respecta pielea bebelusilor: elaborata cu cantitatea strict necesara de ingrediente, atent alese pentru a conferi siguranta. Imbogatita cu extract natural de Unt de shea, pentru a hidrata si calma pielea si pentru a-i foritifica bariera cutanata. O textura onctuoasa, catifelata si confortabila. Hipoalergenica. Testata sub control pediatric si dermatologic. Mod de utilizare: Nu expuneti direct la soare bebelusii si copiii mici. Protejati-i cu palarii, tricou si ochelari de soare. Expunerea excesiva, chiar si indirecta la razele solare poate fi periculoasa. Niciun produs nu ofera protectie 100%. Aplicati produsul inainte de a iesi la soare pe zonele neacoperite ale bebelusului. Reaplicati frecvent si din abundenta pentru a mentine protectia, in special in caz de transpiratie. Evitati contactul cu ochii, clatiti cu atentie zona respectiva. Evitati contactul cu materialele textile. A nu se lasa la indemana copiilor. Compozitie: AQUA / WATER GLYCERIN C12-15 ALKYL BENZOATE CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE ETHYLHEXYL SALICYLATE BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE ALCOHOL DENAT. TITANIUM DIOXIDE BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE DROMETRIZOLE TRISILOXANE STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER DIMETHICONE ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH PROPYLENE GLYCOL SYNTHETIC WAX DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE POTASSIUM CETYL PHOSPHATE ALUMINUM HYDROXIDE AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER CAPRYLYL GLYCOL DISODIUM EDTA GLYCERYL STEARATE HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE PALMITIC ACID PEG-100 STEARATE PEG-8 LAURATE STEARIC ACID TOCOPHEROL TRIETHANOLAMINE Prezentare 50ml ℹ️ Garantie legala de conformitate: Vezi Aici

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Ultimul an

82,00 82,00 82,00 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Unde găsesc prospectul și modul de administrare pentru Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY?
În fișa produsului de pe site-ul partenerului remediumfarm.ro — acolo sunt publicate descrierea completă, ingredientele sau substanțele active, modul de administrare și precauțiile pentru Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY, iar în colet primiți prospectul tipărit, acolo unde produsul îl are. Vă rugăm să citiți aceste informații înainte de utilizare; pentru situații particulare, farmacistul partenerului vă poate îndruma.
Este Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY potrivit pentru mine?
La această întrebare nu răspunde un catalog, și e corect așa: potrivirea unui produs de sănătate depinde de starea dumneavoastră, de alte tratamente urmate și de recomandările medicului sau farmacistului. Ce vă oferim noi: fișa completă a Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY la partenerul remediumfarm.ro, cu ingrediente, indicații de utilizare și precauții — citiți-o integral, iar la orice îndoială, întrebați un specialist înainte de achiziție.
Care este prețul afișat pentru Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY?
Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY este listat în prezent la 82.00 RON (TVA inclus) de partenerul remediumfarm.ro — preț preluat automat din feedul acestuia, la fiecare sincronizare. Taxa de livrare se calculează la finalizarea comenzii; farmaciile online oferă frecvent transport gratuit peste un prag accesibil, iar gruparea produselor de îngrijire într-o singură comandă îl atinge ușor.
Cum se achită Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY?
Prin mijloacele puse la dispoziție de partenerul remediumfarm.ro la checkout: card bancar procesat securizat sau plata ramburs, la primirea coletului. Farmacia Tric nu intervine în plată și nu colectează date bancare — tranzacția, factura și confirmarea comenzii aparțin integral partenerului de la care cumpărați.
Se poate returna Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY după cumpărare?
Cu limitările legale specifice sănătății: medicamentele nu se returnează — farmaciile nu pot repune în circuit produse ieșite din lanțul controlat, iar legea exceptează de la retur produsele sigilate desigilate, din rațiuni de protecție a sănătății și igienă (OUG 34/2014, art. 16). Suplimentele și dermato-cosmeticele sigilate, nedesfăcute, se returnează în 14 zile conform politicii partenerului remediumfarm.ro. Citiți condițiile exacte înainte de comandă.
Cum și când se livrează Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY?
Partenerul remediumfarm.ro expediază prin curier, uzual în 24-48 de ore de la confirmarea comenzii, cu livrare totală de 1-3 zile lucrătoare. Produsele farmaceutice se ambalează corespunzător naturii lor, iar cele cu cerințe de temperatură se expediază conform condițiilor producătorului. Termenul ferm și costul livrării apar la checkout; comandați din timp produsele de care depindeți zilnic.
Ce termen de valabilitate va avea Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY la livrare?
Partenerii Farmacia Tric, inclusiv remediumfarm.ro, livrează produse din loturi curente, cu termen de valabilitate rezonabil rămas — practica standard a farmaciilor autorizate. Data exactă de expirare este inscripționată pe ambalajul Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY; verificați-o la primire, împreună cu integritatatea sigiliului. Un produs sosit cu valabilitate nejustificat de scurtă sau sigiliu deteriorat se semnalează imediat partenerului.
Este Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY disponibil acum la partener?
Conform feedului partenerului remediumfarm.ro, statusul curent este: în stoc — informație reîmprospătată automat. La produsele de sănătate cu administrare continuă, recomandăm reînnoirea stocului personal înainte de epuizare: disponibilitatea online fluctuează, iar întreruperea unui supliment sau tratament din motive logistice este evitabilă printr-o comandă făcută din timp.
Cum păstrez Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY acasă în condiții corecte?
Regulile generale: loc uscat și răcoros, ferit de lumina directă și de îndemâna copiilor — iar peste ele, condițiile specifice tipărite pe ambalajul Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY și în prospect, care au întotdeauna prioritate. Unele produse cer temperaturi controlate sau consum rapid după deschidere. Nu folosiți produse cu termen depășit; predați-le farmaciilor care colectează medicamente expirate, nu la gunoiul menajer.
De ce comanda Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY se plasează la remediumfarm.ro, nu pe Farmacia Tric?
Pentru că vânzarea produselor de sănătate aparține de drept partenerilor autorizați: Farmacia Tric este un comparator — indexăm ofertele farmaciilor și magazinelor partenere ca să găsiți rapid cel mai bun preț pentru Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY, însă comanda, consilierea farmaceutică, factura și răspunderea comercială revin partenerului remediumfarm.ro. La diferențe între datele afișate, informația partenerului prevalează.
Apar reduceri la Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY?
Prețul de 82.00 RON se sincronizează automat cu feedul partenerului remediumfarm.ro, deci orice promoție a acestuia devine vizibilă pe Farmacia Tric imediat. Suplimentele și dermato-cosmeticele intră frecvent în campanii; medicamentele OTC au politici de preț mai stabile. Pentru produsele folosite constant, comparația între parteneri la fiecare reaprovizionare aduce economii mai sigure decât așteptarea unei promoții.
Ce fac dacă Lapte Dermo-Pediatric Baby Anthelios, SPF50+, 50ml, LA ROCHE-POSAY sosește deteriorat sau neconform?
Contactați partenerul remediumfarm.ro imediat, cu fotografii ale coletului și produsului: ambalaj compromis, sigiliu rupt, produs greșit sau expirat — toate se remediază prin înlocuire sau restituirea sumei, în temeiul garanției legale de conformitate (Legea 449/2003, OUG 140/2021). Nu utilizați un produs de sănătate primit în stare îndoielnică; păstrați factura și ambalajul pentru soluționare.

Alte produse de la remediumfarm.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies