Cold Cream stick de buze, 4g, Avene
39,15 RON
PRP: 39,15 RON
Cel mai mic preț din ultimele 30 zile
- Culoare
- bej
- În stoc la farmaciilenapofarm.ro
- Vândut de farmaciilenapofarm.ro
- Comandă direct la magazin
- 7 persoane urmăresc acest produs
- Comandat de 27 ori în ultimele 7 zile
- Produs 100% original
Cold Cream stick de buze, 4g, Avene
39,15 RON
Stick-ul pentru buze uscate sau crapate de la AVENE este un produs destinat ingrijirii si hidratarii pielii sensibile a buzelor. Acesta are urmatoarele caracteristici si beneficii: Formula speciala mentine pH-ul natural al pielii buzelor. Ofera protectie de lunga durata pentru buze. Este hipoalergenic si non-comedogenic, ceea ce inseamna ca este potrivit pentru pielea sensibila si nu blocheaza porii. Nu contine parabeni. Hraneste in profunzime, repara buzele crapate si uscate. Previne uscarea buzelor si ofera un efect de hidratare indelungata. Textura sa este adaptata pentru buzele fragile si poate fi folosit inainte de aplicarea machiajului buzelor. Mod de utilizare: Se aplica ori de cate ori este necesar. Pur si simplu aplicati stick-ul pe buze pentru a le hidrata si proteja. Compozitie: Squalane Ulei de seminte de ricin (Ricinus communis) Ceara de albine (Cera alba) Unt de shea (Butyrospermum parkii) Ulei mineral (Paraffinum liquidum) Ceara de carnauba (Copernicia cerifera) Sulfat de octasulfat de aluminiu (Aluminum sucrose octasulfate) Gliceril linoleat Apa termala AVENE (Avene aqua) Bisabolol Parfum (parfum) Gliceril linolenat Gliceril oleat Gliceril palmitat Gliceril stearat Ulei de soia (Glycine soja) Mica Stearyl glycyrrhetinate Dioxid de titan (CI 77891) Tocoferol Acetat de tocoferil Forma de prezentare: Stick pentru buze de 4 grame, ambalat intr-un tub.
Încă nu există recenzii pentru acest produs.
Lasă o recenzie
Istoric preț
Ultimul an
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.
Întrebări frecvente
Unde găsesc prospectul și modul de administrare pentru Cold Cream stick de buze, 4g, Avene?
În fișa produsului de pe site-ul partenerului farmaciilenapofarm.ro — acolo sunt publicate descrierea completă, ingredientele sau substanțele active, modul de administrare și precauțiile pentru Cold Cream stick de buze, 4g, Avene, iar în colet primiți prospectul tipărit, acolo unde produsul îl are. Vă rugăm să citiți aceste informații înainte de utilizare; pentru situații particulare, farmacistul partenerului vă poate îndruma.
Este Cold Cream stick de buze, 4g, Avene potrivit pentru mine?
La această întrebare nu răspunde un catalog, și e corect așa: potrivirea unui produs de sănătate depinde de starea dumneavoastră, de alte tratamente urmate și de recomandările medicului sau farmacistului. Ce vă oferim noi: fișa completă a Cold Cream stick de buze, 4g, Avene la partenerul farmaciilenapofarm.ro, cu ingrediente, indicații de utilizare și precauții — citiți-o integral, iar la orice îndoială, întrebați un specialist înainte de achiziție.
Care este prețul afișat pentru Cold Cream stick de buze, 4g, Avene?
Cold Cream stick de buze, 4g, Avene este listat în prezent la 39.15 RON (TVA inclus) de partenerul farmaciilenapofarm.ro — preț preluat automat din feedul acestuia, la fiecare sincronizare. Taxa de livrare se calculează la finalizarea comenzii; farmaciile online oferă frecvent transport gratuit peste un prag accesibil, iar gruparea produselor de îngrijire într-o singură comandă îl atinge ușor.
Cum se achită Cold Cream stick de buze, 4g, Avene?
Prin mijloacele puse la dispoziție de partenerul farmaciilenapofarm.ro la checkout: card bancar procesat securizat sau plata ramburs, la primirea coletului. Farmacia Tric nu intervine în plată și nu colectează date bancare — tranzacția, factura și confirmarea comenzii aparțin integral partenerului de la care cumpărați.
Se poate returna Cold Cream stick de buze, 4g, Avene după cumpărare?
Cu limitările legale specifice sănătății: medicamentele nu se returnează — farmaciile nu pot repune în circuit produse ieșite din lanțul controlat, iar legea exceptează de la retur produsele sigilate desigilate, din rațiuni de protecție a sănătății și igienă (OUG 34/2014, art. 16). Suplimentele și dermato-cosmeticele sigilate, nedesfăcute, se returnează în 14 zile conform politicii partenerului farmaciilenapofarm.ro. Citiți condițiile exacte înainte de comandă.
Cum și când se livrează Cold Cream stick de buze, 4g, Avene?
Partenerul farmaciilenapofarm.ro expediază prin curier, uzual în 24-48 de ore de la confirmarea comenzii, cu livrare totală de 1-3 zile lucrătoare. Produsele farmaceutice se ambalează corespunzător naturii lor, iar cele cu cerințe de temperatură se expediază conform condițiilor producătorului. Termenul ferm și costul livrării apar la checkout; comandați din timp produsele de care depindeți zilnic.
Ce termen de valabilitate va avea Cold Cream stick de buze, 4g, Avene la livrare?
Partenerii Farmacia Tric, inclusiv farmaciilenapofarm.ro, livrează produse din loturi curente, cu termen de valabilitate rezonabil rămas — practica standard a farmaciilor autorizate. Data exactă de expirare este inscripționată pe ambalajul Cold Cream stick de buze, 4g, Avene; verificați-o la primire, împreună cu integritatatea sigiliului. Un produs sosit cu valabilitate nejustificat de scurtă sau sigiliu deteriorat se semnalează imediat partenerului.
Este Cold Cream stick de buze, 4g, Avene disponibil acum la partener?
Conform feedului partenerului farmaciilenapofarm.ro, statusul curent este: în stoc — informație reîmprospătată automat. La produsele de sănătate cu administrare continuă, recomandăm reînnoirea stocului personal înainte de epuizare: disponibilitatea online fluctuează, iar întreruperea unui supliment sau tratament din motive logistice este evitabilă printr-o comandă făcută din timp.
Cum păstrez Cold Cream stick de buze, 4g, Avene acasă în condiții corecte?
Regulile generale: loc uscat și răcoros, ferit de lumina directă și de îndemâna copiilor — iar peste ele, condițiile specifice tipărite pe ambalajul Cold Cream stick de buze, 4g, Avene și în prospect, care au întotdeauna prioritate. Unele produse cer temperaturi controlate sau consum rapid după deschidere. Nu folosiți produse cu termen depășit; predați-le farmaciilor care colectează medicamente expirate, nu la gunoiul menajer.
De ce comanda Cold Cream stick de buze, 4g, Avene se plasează la farmaciilenapofarm.ro, nu pe Farmacia Tric?
Pentru că vânzarea produselor de sănătate aparține de drept partenerilor autorizați: Farmacia Tric este un comparator — indexăm ofertele farmaciilor și magazinelor partenere ca să găsiți rapid cel mai bun preț pentru Cold Cream stick de buze, 4g, Avene, însă comanda, consilierea farmaceutică, factura și răspunderea comercială revin partenerului farmaciilenapofarm.ro. La diferențe între datele afișate, informația partenerului prevalează.
Apar reduceri la Cold Cream stick de buze, 4g, Avene?
Prețul de 39.15 RON se sincronizează automat cu feedul partenerului farmaciilenapofarm.ro, deci orice promoție a acestuia devine vizibilă pe Farmacia Tric imediat. Suplimentele și dermato-cosmeticele intră frecvent în campanii; medicamentele OTC au politici de preț mai stabile. Pentru produsele folosite constant, comparația între parteneri la fiecare reaprovizionare aduce economii mai sigure decât așteptarea unei promoții.
Ce fac dacă Cold Cream stick de buze, 4g, Avene sosește deteriorat sau neconform?
Contactați partenerul farmaciilenapofarm.ro imediat, cu fotografii ale coletului și produsului: ambalaj compromis, sigiliu rupt, produs greșit sau expirat — toate se remediază prin înlocuire sau restituirea sumei, în temeiul garanției legale de conformitate (Legea 449/2003, OUG 140/2021). Nu utilizați un produs de sănătate primit în stare îndoielnică; păstrați factura și ambalajul pentru soluționare.
Alte produse de la farmaciilenapofarm.ro
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
-16%
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Produse similare
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine