Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant
87,50 RON
Cel mai mic preț din ultimele 30 zile
- Capacitate (ml)
- 150ML
- În stoc la remediumfarm.ro
- Vândut de remediumfarm.ro
- Comandă direct la magazin
- 2 persoane urmăresc acest produs
- Comandat de 47 ori în ultimele 7 zile
- Produs 100% original
Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant
87,50 RON
Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant BENEFICII ESENTIALE Contribuie la calmarea disconfortului muscular si articular Gel Reumaticus Forte este formulat cu un complex concentrat de extracte vegetale si uleiuri esentiale, destinat ingrijirii zonelor afectate de disconfort muscular si articular. Ofera o senzatie imediata de racorire si confort Continutul de mentol si uleiuri esentiale naturale ofera un efect racoritor imediat, contribuind la senzatia de relaxare dupa aplicare. Sustine relaxarea musculaturii tensionate Formula complexa cu untul-pamantului, tataneasa, gheara-diavolului si Boswellia completeaza rutina de ingrijire a zonelor suprasolicitate. Contribuie la stimularea circulatiei locale prin masaj Aplicarea prin masaj usor favorizeaza confortul local si sustine revitalizarea zonelor afectate. Complex vegetal cu efect revigorant Extractele din plante medicinale si uleiurile esentiale de cimbru, cuisoare, pin, lavanda, rozmarin, wintergreen, ghimbir si turmeric ofera o experienta placuta si reconfortanta. Potrivit pentru utilizare zilnica Formula poate fi utilizata de 2–3 ori pe zi sau ori de cate ori este necesar, conform recomandarilor. CARACTERISTICI Formula ultra-concentrata Contine un complex bogat de extracte vegetale si uleiuri esentiale atent selectionate pentru ingrijirea zonelor musculare si articulare. Complex de plante medicinale Include untul-pamantului, tataneasa, spanz, arnica, salcie, gheara-diavolului si Boswellia. Imbogatit cu uleiuri esentiale naturale Formula contine uleiuri esentiale de cimbru, cuisoare, pin, lavanda, rozmarin, wintergreen, ghimbir si turmeric. Textura gel cu absorbtie rapida Se aplica usor, patrunde rapid in piele si nu lasa senzatie grasa. Efect racoritor cu mentol Mentolul ofera o senzatie intensa de prospetime si confort imediat dupa aplicare. Pentru uz extern Destinat exclusiv aplicarii locale pe piele. MOD DE UTILIZARE Aplicati o cantitate mica de gel pe zona dorita. Masati usor pana la absorbtia completa. Utilizati de 2–3 ori pe zi sau la nevoie. PRECAUTII Numai pentru uz extern. Nu aplicati pe pielea lezata, iritata sau in zona ochilor si a mucoaselor. Se recomanda testarea sensibilitatii pe o suprafata mica de piele inainte de prima utilizare. In cazul aparitiei iritatiilor, intrerupeti utilizarea produsului. A nu se lasa la indemana copiilor. A se pastra la loc uscat si racoros, ferit de lumina directa si umiditate. ℹ️ Garantie legala de conformitate: Vezi Aici
Încă nu există recenzii pentru acest produs.
Lasă o recenzie
Istoric preț
Ultimul an
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.
Întrebări frecvente
Unde găsesc prospectul și modul de administrare pentru Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant?
În fișa produsului de pe site-ul partenerului remediumfarm.ro — acolo sunt publicate descrierea completă, ingredientele sau substanțele active, modul de administrare și precauțiile pentru Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant, iar în colet primiți prospectul tipărit, acolo unde produsul îl are. Vă rugăm să citiți aceste informații înainte de utilizare; pentru situații particulare, farmacistul partenerului vă poate îndruma.
Este Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant potrivit pentru mine?
La această întrebare nu răspunde un catalog, și e corect așa: potrivirea unui produs de sănătate depinde de starea dumneavoastră, de alte tratamente urmate și de recomandările medicului sau farmacistului. Ce vă oferim noi: fișa completă a Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant la partenerul remediumfarm.ro, cu ingrediente, indicații de utilizare și precauții — citiți-o integral, iar la orice îndoială, întrebați un specialist înainte de achiziție.
Care este prețul afișat pentru Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant?
Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant este listat în prezent la 87.50 RON (TVA inclus) de partenerul remediumfarm.ro — preț preluat automat din feedul acestuia, la fiecare sincronizare. Taxa de livrare se calculează la finalizarea comenzii; farmaciile online oferă frecvent transport gratuit peste un prag accesibil, iar gruparea produselor de îngrijire într-o singură comandă îl atinge ușor.
Cum se achită Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant?
Prin mijloacele puse la dispoziție de partenerul remediumfarm.ro la checkout: card bancar procesat securizat sau plata ramburs, la primirea coletului. Farmacia Tric nu intervine în plată și nu colectează date bancare — tranzacția, factura și confirmarea comenzii aparțin integral partenerului de la care cumpărați.
Se poate returna Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant după cumpărare?
Cu limitările legale specifice sănătății: medicamentele nu se returnează — farmaciile nu pot repune în circuit produse ieșite din lanțul controlat, iar legea exceptează de la retur produsele sigilate desigilate, din rațiuni de protecție a sănătății și igienă (OUG 34/2014, art. 16). Suplimentele și dermato-cosmeticele sigilate, nedesfăcute, se returnează în 14 zile conform politicii partenerului remediumfarm.ro. Citiți condițiile exacte înainte de comandă.
Cum și când se livrează Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant?
Partenerul remediumfarm.ro expediază prin curier, uzual în 24-48 de ore de la confirmarea comenzii, cu livrare totală de 1-3 zile lucrătoare. Produsele farmaceutice se ambalează corespunzător naturii lor, iar cele cu cerințe de temperatură se expediază conform condițiilor producătorului. Termenul ferm și costul livrării apar la checkout; comandați din timp produsele de care depindeți zilnic.
Ce termen de valabilitate va avea Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant la livrare?
Partenerii Farmacia Tric, inclusiv remediumfarm.ro, livrează produse din loturi curente, cu termen de valabilitate rezonabil rămas — practica standard a farmaciilor autorizate. Data exactă de expirare este inscripționată pe ambalajul Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant; verificați-o la primire, împreună cu integritatatea sigiliului. Un produs sosit cu valabilitate nejustificat de scurtă sau sigiliu deteriorat se semnalează imediat partenerului.
Este Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant disponibil acum la partener?
Conform feedului partenerului remediumfarm.ro, statusul curent este: în stoc — informație reîmprospătată automat. La produsele de sănătate cu administrare continuă, recomandăm reînnoirea stocului personal înainte de epuizare: disponibilitatea online fluctuează, iar întreruperea unui supliment sau tratament din motive logistice este evitabilă printr-o comandă făcută din timp.
Cum păstrez Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant acasă în condiții corecte?
Regulile generale: loc uscat și răcoros, ferit de lumina directă și de îndemâna copiilor — iar peste ele, condițiile specifice tipărite pe ambalajul Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant și în prospect, care au întotdeauna prioritate. Unele produse cer temperaturi controlate sau consum rapid după deschidere. Nu folosiți produse cu termen depășit; predați-le farmaciilor care colectează medicamente expirate, nu la gunoiul menajer.
De ce comanda Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant se plasează la remediumfarm.ro, nu pe Farmacia Tric?
Pentru că vânzarea produselor de sănătate aparține de drept partenerilor autorizați: Farmacia Tric este un comparator — indexăm ofertele farmaciilor și magazinelor partenere ca să găsiți rapid cel mai bun preț pentru Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant, însă comanda, consilierea farmaceutică, factura și răspunderea comercială revin partenerului remediumfarm.ro. La diferențe între datele afișate, informația partenerului prevalează.
Apar reduceri la Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant?
Prețul de 87.50 RON se sincronizează automat cu feedul partenerului remediumfarm.ro, deci orice promoție a acestuia devine vizibilă pe Farmacia Tric imediat. Suplimentele și dermato-cosmeticele intră frecvent în campanii; medicamentele OTC au politici de preț mai stabile. Pentru produsele folosite constant, comparația între parteneri la fiecare reaprovizionare aduce economii mai sigure decât așteptarea unei promoții.
Ce fac dacă Reumaticus Forte gel, 150ml, Faunus Plant sosește deteriorat sau neconform?
Contactați partenerul remediumfarm.ro imediat, cu fotografii ale coletului și produsului: ambalaj compromis, sigiliu rupt, produs greșit sau expirat — toate se remediază prin înlocuire sau restituirea sumei, în temeiul garanției legale de conformitate (Legea 449/2003, OUG 140/2021). Nu utilizați un produs de sănătate primit în stare îndoielnică; păstrați factura și ambalajul pentru soluționare.
Alte produse de la remediumfarm.ro
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
-30%
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Produse similare
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine