Tinctura Anghinara x 50ml (PLX)
21,29 RON
PRP: 21,29 RON
Cel mai mic preț din ultimele 30 zile
- Capacitate (ml)
- 50ML
- În stoc la farmaciilenapofarm.ro
- Vândut de farmaciilenapofarm.ro
- Comandă direct la magazin
- 9 persoane urmăresc acest produs
- Comandat de 44 ori în ultimele 7 zile
- Produs 100% original
Tinctura Anghinara x 50ml (PLX)
21,29 RON
Tinctura de ANGHINARA, 50 ml Descriere generala Tinctura de Anghinara este un extract vegetal concentrat, fabricat conform Farmacopeei Homeopate Germane, cu efect hepatoprotector si hepatoregenerator. Produsul sustine functia de detoxifiere a ficatului, imbunatateste digestia si fluxul biliar, contribuind la sanatatea generala a aparatului digestiv. Compozitie activa Planta intreaga proaspata de Anghinara (Cynara scolymus) – raport de extractie 950 g / 1 litru tinctura Alcool etilic de cereale 55% vol. Bogata in saruri de potasiu si magneziu Contine inulina cu efect prebiotic Beneficii principale Stimuleaza detoxifierea ficatului si functia hepatica Sustine digestia si fluxul biliar Are efect coleretic, antiinflamator si hipolipemiant Sustine imunitatea prin efect protector asupra florei intestinale Contribuie la sanatatea aparatului cardiovascular si la reglarea tensiunii arteriale Proprietati diuretice si laxative usoare Alte recomandari Efect tonic amar si bacteriostatic (Salmonella, Staphylococcus, Proteus) Adjuvant in hipertensiune arteriala, ateroscleroza, edeme cardio-renale Poate fi utilizata in dispepsie, colite, enterite, hipercolesterolemie, constipatie, anorexie sau alergii alimentare, in asociere cu alte extracte gemoterapice Mod de utilizare Cate 30 picaturi de 2-3 ori pe zi, diluate in putina apa, intre mese Propuneri de asocieri fito si gemoterapice Dispepsie, colite, enterite: Extract din mladite de Merisor – Vaccinium vitis idaea MG=D1 Detoxifiere ficat: Extract din mladite de Rozmarin – Rosmarinus off. MG=D1 Hipercolesterolemie, ateroscleroza: Extract din mladite de Maslin – Olea europaea MG=D1 Edeme cardio-renale: Extract din muguri de Castan comestibil – Castanea vesca MG=D1 Constipatie din insuficienta biliara: Extract din mladite de Merisor – Vaccinium vitis idaea MG=D1 Anorexie: Extract din muguri de Porumbar – Prunus spinosa MG=D1 Alergii alimentare: Extract din mladite de Rozmarin – Rosmarinus off. MG=D1 Hiperglicemie: Extract din muguri de Dud – Morus nigra MG=D1
Încă nu există recenzii pentru acest produs.
Lasă o recenzie
Istoric preț
Ultimul an
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.
Întrebări frecvente
Unde găsesc prospectul și modul de administrare pentru Tinctura Anghinara x 50ml (PLX)?
În fișa produsului de pe site-ul partenerului farmaciilenapofarm.ro — acolo sunt publicate descrierea completă, ingredientele sau substanțele active, modul de administrare și precauțiile pentru Tinctura Anghinara x 50ml (PLX), iar în colet primiți prospectul tipărit, acolo unde produsul îl are. Vă rugăm să citiți aceste informații înainte de utilizare; pentru situații particulare, farmacistul partenerului vă poate îndruma.
Este Tinctura Anghinara x 50ml (PLX) potrivit pentru mine?
La această întrebare nu răspunde un catalog, și e corect așa: potrivirea unui produs de sănătate depinde de starea dumneavoastră, de alte tratamente urmate și de recomandările medicului sau farmacistului. Ce vă oferim noi: fișa completă a Tinctura Anghinara x 50ml (PLX) la partenerul farmaciilenapofarm.ro, cu ingrediente, indicații de utilizare și precauții — citiți-o integral, iar la orice îndoială, întrebați un specialist înainte de achiziție.
Care este prețul afișat pentru Tinctura Anghinara x 50ml (PLX)?
Tinctura Anghinara x 50ml (PLX) este listat în prezent la 21.29 RON (TVA inclus) de partenerul farmaciilenapofarm.ro — preț preluat automat din feedul acestuia, la fiecare sincronizare. Taxa de livrare se calculează la finalizarea comenzii; farmaciile online oferă frecvent transport gratuit peste un prag accesibil, iar gruparea produselor de îngrijire într-o singură comandă îl atinge ușor.
Cum se achită Tinctura Anghinara x 50ml (PLX)?
Prin mijloacele puse la dispoziție de partenerul farmaciilenapofarm.ro la checkout: card bancar procesat securizat sau plata ramburs, la primirea coletului. Farmacia Tric nu intervine în plată și nu colectează date bancare — tranzacția, factura și confirmarea comenzii aparțin integral partenerului de la care cumpărați.
Se poate returna Tinctura Anghinara x 50ml (PLX) după cumpărare?
Cu limitările legale specifice sănătății: medicamentele nu se returnează — farmaciile nu pot repune în circuit produse ieșite din lanțul controlat, iar legea exceptează de la retur produsele sigilate desigilate, din rațiuni de protecție a sănătății și igienă (OUG 34/2014, art. 16). Suplimentele și dermato-cosmeticele sigilate, nedesfăcute, se returnează în 14 zile conform politicii partenerului farmaciilenapofarm.ro. Citiți condițiile exacte înainte de comandă.
Cum și când se livrează Tinctura Anghinara x 50ml (PLX)?
Partenerul farmaciilenapofarm.ro expediază prin curier, uzual în 24-48 de ore de la confirmarea comenzii, cu livrare totală de 1-3 zile lucrătoare. Produsele farmaceutice se ambalează corespunzător naturii lor, iar cele cu cerințe de temperatură se expediază conform condițiilor producătorului. Termenul ferm și costul livrării apar la checkout; comandați din timp produsele de care depindeți zilnic.
Ce termen de valabilitate va avea Tinctura Anghinara x 50ml (PLX) la livrare?
Partenerii Farmacia Tric, inclusiv farmaciilenapofarm.ro, livrează produse din loturi curente, cu termen de valabilitate rezonabil rămas — practica standard a farmaciilor autorizate. Data exactă de expirare este inscripționată pe ambalajul Tinctura Anghinara x 50ml (PLX); verificați-o la primire, împreună cu integritatatea sigiliului. Un produs sosit cu valabilitate nejustificat de scurtă sau sigiliu deteriorat se semnalează imediat partenerului.
Este Tinctura Anghinara x 50ml (PLX) disponibil acum la partener?
Conform feedului partenerului farmaciilenapofarm.ro, statusul curent este: în stoc — informație reîmprospătată automat. La produsele de sănătate cu administrare continuă, recomandăm reînnoirea stocului personal înainte de epuizare: disponibilitatea online fluctuează, iar întreruperea unui supliment sau tratament din motive logistice este evitabilă printr-o comandă făcută din timp.
Cum păstrez Tinctura Anghinara x 50ml (PLX) acasă în condiții corecte?
Regulile generale: loc uscat și răcoros, ferit de lumina directă și de îndemâna copiilor — iar peste ele, condițiile specifice tipărite pe ambalajul Tinctura Anghinara x 50ml (PLX) și în prospect, care au întotdeauna prioritate. Unele produse cer temperaturi controlate sau consum rapid după deschidere. Nu folosiți produse cu termen depășit; predați-le farmaciilor care colectează medicamente expirate, nu la gunoiul menajer.
De ce comanda Tinctura Anghinara x 50ml (PLX) se plasează la farmaciilenapofarm.ro, nu pe Farmacia Tric?
Pentru că vânzarea produselor de sănătate aparține de drept partenerilor autorizați: Farmacia Tric este un comparator — indexăm ofertele farmaciilor și magazinelor partenere ca să găsiți rapid cel mai bun preț pentru Tinctura Anghinara x 50ml (PLX), însă comanda, consilierea farmaceutică, factura și răspunderea comercială revin partenerului farmaciilenapofarm.ro. La diferențe între datele afișate, informația partenerului prevalează.
Apar reduceri la Tinctura Anghinara x 50ml (PLX)?
Prețul de 21.29 RON se sincronizează automat cu feedul partenerului farmaciilenapofarm.ro, deci orice promoție a acestuia devine vizibilă pe Farmacia Tric imediat. Suplimentele și dermato-cosmeticele intră frecvent în campanii; medicamentele OTC au politici de preț mai stabile. Pentru produsele folosite constant, comparația între parteneri la fiecare reaprovizionare aduce economii mai sigure decât așteptarea unei promoții.
Ce fac dacă Tinctura Anghinara x 50ml (PLX) sosește deteriorat sau neconform?
Contactați partenerul farmaciilenapofarm.ro imediat, cu fotografii ale coletului și produsului: ambalaj compromis, sigiliu rupt, produs greșit sau expirat — toate se remediază prin înlocuire sau restituirea sumei, în temeiul garanției legale de conformitate (Legea 449/2003, OUG 140/2021). Nu utilizați un produs de sănătate primit în stare îndoielnică; păstrați factura și ambalajul pentru soluționare.
Alte produse de la farmaciilenapofarm.ro
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
-16%
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Produse similare
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine