Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri
197,62 RON
PRP: 197,62 RON
Cel mai mic preț din ultimele 30 zile
- În stoc la farmaciilenapofarm.ro
- Vândut de farmaciilenapofarm.ro
- Comandă direct la magazin
- 11 persoane urmăresc acest produs
- Comandat de 14 ori în ultimele 7 zile
- Produs 100% original
Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri
197,62 RON
Omnibiotic SR-9 Kids este un supliment alimentar sub forma de pulbere orodispersabila, cu un amestec brevetat din 9 tulpini bacteriene active, alaturi de fibre alimentare (FOS si inulina) si vitamina B2. Este conceput special pentru copii, pentru a sustine echilibrul florei intestinale si comunicarea naturala dintre intestin si creier, element cheie pentru o buna concentrare, o stare de spirit echilibrata si rezistenta la stres. Tulpinile bacteriene suplimenteaza microflora intestinala, iar fibrele alimentare le ofera hrana necesara pentru dezvoltare. Vitamina B2 contribuie la reducerea oboselii, la metabolismul energetic normal si la protejarea celulelor impotriva stresului oxidativ. Nu contine proteine de origine animala, drojii sau lactoza, fiind potrivit si pentru copiii cu alergie la lapte sau intolerante. Mod de administrare: Copii peste 3 ani: 1-2 plicuri pe zi, de preferinta dimineata, pe stomacul gol. Se rupe plicul pe linia punctata, iar continutul se pune direct pe limba, lasand pulberea sa se dizolve, fara a se consuma apa. Ingrediente: Xilitol (indulcitor); amidon din porumb (stabilizator); maltodextrina; dextrina din porumb (agent de incarcare); fructo-oligozaharide (FOS); amestec brevetat din 9 tulpini bacteriene (Bifidobacterium bifidum W23, Bifidobacterium lactis W51, Bifidobacterium lactis W52, Lactobacillus casei W56, Lactobacillus acidophilus W22, Lactobacillus paracasei W20, Lactobacillus plantarum W62, Lactobacillus salivarius W24, Lactococcus lactis W19); inulina; acid malic (acidifiant); aroma naturala de piersici; vitamina B2 (riboflavin-5'-fosfat de sodiu). Precautii si contraindicatii: Suplimentele alimentare nu inlocuiesc o dieta variata si echilibrata si un stil de viata sanatos. A nu se lasa la indemana si la vederea copiilor mici. Femeile insarcinate sau care alapteaza, persoanele alergice la oricare dintre ingrediente sau aflate sub tratament medicamentos vor consuma produsul doar la sfatul medicului. Consumul excesiv poate avea efect laxativ. A se pastra in ambalajul original, la temperatura camerei, ferit de umiditate. Prezentare: 28 plicuri.
Încă nu există recenzii pentru acest produs.
Lasă o recenzie
Istoric preț
Ultimul an
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.
Întrebări frecvente
Unde găsesc prospectul și modul de administrare pentru Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri?
În fișa produsului de pe site-ul partenerului farmaciilenapofarm.ro — acolo sunt publicate descrierea completă, ingredientele sau substanțele active, modul de administrare și precauțiile pentru Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri, iar în colet primiți prospectul tipărit, acolo unde produsul îl are. Vă rugăm să citiți aceste informații înainte de utilizare; pentru situații particulare, farmacistul partenerului vă poate îndruma.
Este Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri potrivit pentru mine?
La această întrebare nu răspunde un catalog, și e corect așa: potrivirea unui produs de sănătate depinde de starea dumneavoastră, de alte tratamente urmate și de recomandările medicului sau farmacistului. Ce vă oferim noi: fișa completă a Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri la partenerul farmaciilenapofarm.ro, cu ingrediente, indicații de utilizare și precauții — citiți-o integral, iar la orice îndoială, întrebați un specialist înainte de achiziție.
Care este prețul afișat pentru Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri?
Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri este listat în prezent la 197.62 RON (TVA inclus) de partenerul farmaciilenapofarm.ro — preț preluat automat din feedul acestuia, la fiecare sincronizare. Taxa de livrare se calculează la finalizarea comenzii; farmaciile online oferă frecvent transport gratuit peste un prag accesibil, iar gruparea produselor de îngrijire într-o singură comandă îl atinge ușor.
Cum se achită Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri?
Prin mijloacele puse la dispoziție de partenerul farmaciilenapofarm.ro la checkout: card bancar procesat securizat sau plata ramburs, la primirea coletului. Farmacia Tric nu intervine în plată și nu colectează date bancare — tranzacția, factura și confirmarea comenzii aparțin integral partenerului de la care cumpărați.
Se poate returna Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri după cumpărare?
Cu limitările legale specifice sănătății: medicamentele nu se returnează — farmaciile nu pot repune în circuit produse ieșite din lanțul controlat, iar legea exceptează de la retur produsele sigilate desigilate, din rațiuni de protecție a sănătății și igienă (OUG 34/2014, art. 16). Suplimentele și dermato-cosmeticele sigilate, nedesfăcute, se returnează în 14 zile conform politicii partenerului farmaciilenapofarm.ro. Citiți condițiile exacte înainte de comandă.
Cum și când se livrează Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri?
Partenerul farmaciilenapofarm.ro expediază prin curier, uzual în 24-48 de ore de la confirmarea comenzii, cu livrare totală de 1-3 zile lucrătoare. Produsele farmaceutice se ambalează corespunzător naturii lor, iar cele cu cerințe de temperatură se expediază conform condițiilor producătorului. Termenul ferm și costul livrării apar la checkout; comandați din timp produsele de care depindeți zilnic.
Ce termen de valabilitate va avea Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri la livrare?
Partenerii Farmacia Tric, inclusiv farmaciilenapofarm.ro, livrează produse din loturi curente, cu termen de valabilitate rezonabil rămas — practica standard a farmaciilor autorizate. Data exactă de expirare este inscripționată pe ambalajul Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri; verificați-o la primire, împreună cu integritatatea sigiliului. Un produs sosit cu valabilitate nejustificat de scurtă sau sigiliu deteriorat se semnalează imediat partenerului.
Este Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri disponibil acum la partener?
Conform feedului partenerului farmaciilenapofarm.ro, statusul curent este: în stoc — informație reîmprospătată automat. La produsele de sănătate cu administrare continuă, recomandăm reînnoirea stocului personal înainte de epuizare: disponibilitatea online fluctuează, iar întreruperea unui supliment sau tratament din motive logistice este evitabilă printr-o comandă făcută din timp.
Cum păstrez Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri acasă în condiții corecte?
Regulile generale: loc uscat și răcoros, ferit de lumina directă și de îndemâna copiilor — iar peste ele, condițiile specifice tipărite pe ambalajul Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri și în prospect, care au întotdeauna prioritate. Unele produse cer temperaturi controlate sau consum rapid după deschidere. Nu folosiți produse cu termen depășit; predați-le farmaciilor care colectează medicamente expirate, nu la gunoiul menajer.
De ce comanda Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri se plasează la farmaciilenapofarm.ro, nu pe Farmacia Tric?
Pentru că vânzarea produselor de sănătate aparține de drept partenerilor autorizați: Farmacia Tric este un comparator — indexăm ofertele farmaciilor și magazinelor partenere ca să găsiți rapid cel mai bun preț pentru Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri, însă comanda, consilierea farmaceutică, factura și răspunderea comercială revin partenerului farmaciilenapofarm.ro. La diferențe între datele afișate, informația partenerului prevalează.
Apar reduceri la Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri?
Prețul de 197.62 RON se sincronizează automat cu feedul partenerului farmaciilenapofarm.ro, deci orice promoție a acestuia devine vizibilă pe Farmacia Tric imediat. Suplimentele și dermato-cosmeticele intră frecvent în campanii; medicamentele OTC au politici de preț mai stabile. Pentru produsele folosite constant, comparația între parteneri la fiecare reaprovizionare aduce economii mai sigure decât așteptarea unei promoții.
Ce fac dacă Omnibiotic SR-9 Kids, 28 plicuri sosește deteriorat sau neconform?
Contactați partenerul farmaciilenapofarm.ro imediat, cu fotografii ale coletului și produsului: ambalaj compromis, sigiliu rupt, produs greșit sau expirat — toate se remediază prin înlocuire sau restituirea sumei, în temeiul garanției legale de conformitate (Legea 449/2003, OUG 140/2021). Nu utilizați un produs de sănătate primit în stare îndoielnică; păstrați factura și ambalajul pentru soluționare.
Alte produse de la farmaciilenapofarm.ro
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Popular
Fără imagine
-8%
Popular
Fără imagine
Produse similare
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Popular
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Ți-au plăcut aceste produse?
-15%
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
Fără imagine
-15%
Fără imagine
-15%
Fără imagine
-15%
Fără imagine
-15%
Fără imagine