Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
Farmacia Tric

Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser

14,50 RON

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

  • În stoc la remediumfarm.ro
  • Vândut de remediumfarm.ro
  • Comandă direct la magazin
  • 10 persoane urmăresc acest produs
  • Comandat de 26 ori în ultimele 7 zile
  • Produs 100% original

Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser

14,50 RON
Cumpără
Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser Indicatii: Gaviscon Mentol Suspensie Orala apartine unui grup de medicamente numite “supresori ai refluxului”, care formeaza un strat protector peste continutul stomacului, impidicand acidul gastric sa paraseasca stomacul, unde actioneaza , si sa patrunda in esofag, unde provoaca durere si disconfort. Acest medicament este utilizat pentru tratamentul simptomelor refluxului gastro-esofagian, cum sunt regurgitatia acida, senzatia de arsura in capul pieptului si indigestia (legate de reflux) care apar, de exemplu, dupa mese sau in timpul sarcinii sau la pacientii cu simptome asociate esofagitei de reflux. Contraindicatii: Nu luati Gaviscon Mentol comprimate masticabile daca stiti ca sunteti alergic (hipersensibil) la oricare dintre componente, deoarece foarte rar au aparut dificultati inrespiratie si eruptii trecatoare pe piele. Precautii: Inainte sa luati Gaviscon Mentol comprimate masticabile, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului. Sarcina, alaptarea si fertilitatea: Puteti lua acest medicament daca sunteti gravida sau alaptati. Informatii importante privind unele componente ale Gaviscon Mentol comprimate masticabile Daca aveti fenilcetonurie, luati in considerare faptul ca acest medicament este indulcit cu aspartam, care este o sursa de fenilalanina. Mod de administrare: Adulti si copii in varsta de peste 12 ani: 2 pana la 4 comprimate dupa mese si la culcare (maxim de 4 ori pe zi);
• Copii sub 12 ani: se va administra numai la recomandarea medicului. Daca ati uitat sa luati o doza, nu este necesar sa dublati doza data viitoare ci doar continuati sa luati medicamentul asa cum ati luat si inainte;
• Daca luati prea mult din acest medicament, este putin probabil sa va afecteze in vreun fel. Totusi, va puteti simti balonati. Adresati-va medicului daca aceasta senzatie nu dispare;
• Daca aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acest medicament, adresati-va medicului dumneavoastra, farmacistului sau asistentei medicale. Compozitie: Substantele active in fiecare comprimat masticabil sunt: alginat de sodiu 250 mg, hidrogenocarbonat de sodiu 133,5 mg si carbonat de calciu 80 mg. Celelalte componente sunt :macrogol 20000, manitol (E 421), aroma de menta, aspartam (E 951), acesulfam potasic, copovidona, , stearat de magneziu. Prezentare: 16 comprimate masticabile ℹ️ Garantie legala de conformitate: Vezi Aici

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Ultimul an

14,50 14,50 14,50 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Unde găsesc prospectul și modul de administrare pentru Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser?
În fișa produsului de pe site-ul partenerului remediumfarm.ro — acolo sunt publicate descrierea completă, ingredientele sau substanțele active, modul de administrare și precauțiile pentru Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser, iar în colet primiți prospectul tipărit, acolo unde produsul îl are. Vă rugăm să citiți aceste informații înainte de utilizare; pentru situații particulare, farmacistul partenerului vă poate îndruma.
Este Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser potrivit pentru mine?
La această întrebare nu răspunde un catalog, și e corect așa: potrivirea unui produs de sănătate depinde de starea dumneavoastră, de alte tratamente urmate și de recomandările medicului sau farmacistului. Ce vă oferim noi: fișa completă a Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser la partenerul remediumfarm.ro, cu ingrediente, indicații de utilizare și precauții — citiți-o integral, iar la orice îndoială, întrebați un specialist înainte de achiziție.
Care este prețul afișat pentru Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser?
Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser este listat în prezent la 14.50 RON (TVA inclus) de partenerul remediumfarm.ro — preț preluat automat din feedul acestuia, la fiecare sincronizare. Taxa de livrare se calculează la finalizarea comenzii; farmaciile online oferă frecvent transport gratuit peste un prag accesibil, iar gruparea produselor de îngrijire într-o singură comandă îl atinge ușor.
Cum se achită Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser?
Prin mijloacele puse la dispoziție de partenerul remediumfarm.ro la checkout: card bancar procesat securizat sau plata ramburs, la primirea coletului. Farmacia Tric nu intervine în plată și nu colectează date bancare — tranzacția, factura și confirmarea comenzii aparțin integral partenerului de la care cumpărați.
Se poate returna Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser după cumpărare?
Cu limitările legale specifice sănătății: medicamentele nu se returnează — farmaciile nu pot repune în circuit produse ieșite din lanțul controlat, iar legea exceptează de la retur produsele sigilate desigilate, din rațiuni de protecție a sănătății și igienă (OUG 34/2014, art. 16). Suplimentele și dermato-cosmeticele sigilate, nedesfăcute, se returnează în 14 zile conform politicii partenerului remediumfarm.ro. Citiți condițiile exacte înainte de comandă.
Cum și când se livrează Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser?
Partenerul remediumfarm.ro expediază prin curier, uzual în 24-48 de ore de la confirmarea comenzii, cu livrare totală de 1-3 zile lucrătoare. Produsele farmaceutice se ambalează corespunzător naturii lor, iar cele cu cerințe de temperatură se expediază conform condițiilor producătorului. Termenul ferm și costul livrării apar la checkout; comandați din timp produsele de care depindeți zilnic.
Ce termen de valabilitate va avea Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser la livrare?
Partenerii Farmacia Tric, inclusiv remediumfarm.ro, livrează produse din loturi curente, cu termen de valabilitate rezonabil rămas — practica standard a farmaciilor autorizate. Data exactă de expirare este inscripționată pe ambalajul Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser; verificați-o la primire, împreună cu integritatatea sigiliului. Un produs sosit cu valabilitate nejustificat de scurtă sau sigiliu deteriorat se semnalează imediat partenerului.
Este Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser disponibil acum la partener?
Conform feedului partenerului remediumfarm.ro, statusul curent este: în stoc — informație reîmprospătată automat. La produsele de sănătate cu administrare continuă, recomandăm reînnoirea stocului personal înainte de epuizare: disponibilitatea online fluctuează, iar întreruperea unui supliment sau tratament din motive logistice este evitabilă printr-o comandă făcută din timp.
Cum păstrez Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser acasă în condiții corecte?
Regulile generale: loc uscat și răcoros, ferit de lumina directă și de îndemâna copiilor — iar peste ele, condițiile specifice tipărite pe ambalajul Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser și în prospect, care au întotdeauna prioritate. Unele produse cer temperaturi controlate sau consum rapid după deschidere. Nu folosiți produse cu termen depășit; predați-le farmaciilor care colectează medicamente expirate, nu la gunoiul menajer.
De ce comanda Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser se plasează la remediumfarm.ro, nu pe Farmacia Tric?
Pentru că vânzarea produselor de sănătate aparține de drept partenerilor autorizați: Farmacia Tric este un comparator — indexăm ofertele farmaciilor și magazinelor partenere ca să găsiți rapid cel mai bun preț pentru Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser, însă comanda, consilierea farmaceutică, factura și răspunderea comercială revin partenerului remediumfarm.ro. La diferențe între datele afișate, informația partenerului prevalează.
Apar reduceri la Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser?
Prețul de 14.50 RON se sincronizează automat cu feedul partenerului remediumfarm.ro, deci orice promoție a acestuia devine vizibilă pe Farmacia Tric imediat. Suplimentele și dermato-cosmeticele intră frecvent în campanii; medicamentele OTC au politici de preț mai stabile. Pentru produsele folosite constant, comparația între parteneri la fiecare reaprovizionare aduce economii mai sigure decât așteptarea unei promoții.
Ce fac dacă Gaviscon Mentol, 16 comprimate masticabile, Reckitt Benckiser sosește deteriorat sau neconform?
Contactați partenerul remediumfarm.ro imediat, cu fotografii ale coletului și produsului: ambalaj compromis, sigiliu rupt, produs greșit sau expirat — toate se remediază prin înlocuire sau restituirea sumei, în temeiul garanției legale de conformitate (Legea 449/2003, OUG 140/2021). Nu utilizați un produs de sănătate primit în stare îndoielnică; păstrați factura și ambalajul pentru soluționare.

Alte produse de la remediumfarm.ro

Produse similare

Ți-au plăcut aceste produse?

Cookies și confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies