Lapte praf și hrană pentru bebeluși
513 produse
513 produse
Hipp
Lapte praf HA 2 Combiotic, lapte de continuare, incepand de la 6 luni, 350 g, HiPP
În stoc
Vezi oferta
Nestle
Lapte praf de inceput pentru bebelusi NAN HA de la nastere, 800g, Nestle
În stoc
Vezi oferta
Hipp
Multicereale Bio 100% integral, +6 luni, 200 g, Hipp
PRP: 15,40 RON
În stoc
Vezi oferta
Hipp
Hipp Lapte si Cereale cu Fructe fine, +6 luni, 250g
PRP: 17,90 RON
În stoc
Vezi oferta
Hipp
Primul gris al Copilului Lapte & Cereale, +4 luni, 250g, Hipp
PRP: 17,90 RON
În stoc
Vezi oferta
Hero Baby
Meniu eco legume si vitel Solo pentru +6 luni, 190g, Hero Baby
În stoc
Vezi oferta
BabyBio
Meniu cu piure de cartofi, rosii si peste cod, 2 x 200g, BabyBio
În stoc
Vezi oferta
Hipp
Lapte si cereale Bio cu biscuit, Noapte Buna, +6 luni, 250 g, Hipp
PRP: 17,90 RON
În stoc
Vezi oferta
Nestle
Aliment dedicat unor scopuri medicale speciale anti-regurgitatie de la nastere NAN A.R., 800g, Nestle
PRP: 110,40 RON
În stoc
Vezi oferta
Frulla
Piure pentru copii din mar si capsuni Baby Fruit Bio, 100g, Frulla
În stoc
Vezi oferta
Smileat
Piure de legume cu ulei de masline si curcan Bio +6 luni, 230g, Smileat
În stoc
Vezi oferta
Întrebări frecvente
Ce produse de sănătate include categoria Lapte praf și hrană pentru bebeluși?
Pot alege singur un produs din Lapte praf și hrană pentru bebeluși sau am nevoie de recomandare?
Cum găsesc prețuri avantajoase în Lapte praf și hrană pentru bebeluși?
Produsele din Lapte praf și hrană pentru bebeluși provin din surse autorizate?
Cum comand un produs descoperit în Lapte praf și hrană pentru bebeluși?
Lapte praf, piureuri și cereale pentru bebeluși
Aici gasesti formule de lapte praf pentru sugari si copii mici, formule speciale, piureuri de fructe si legume, cereale, biscuiti si gustari pentru diversificare.
Tipuri de lapte praf
| Tip | Varsta orientativa |
|---|---|
| Lapte de inceput (1) | De la nastere |
| Lapte de continuare (2) | De la 6 luni |
| Lapte de crestere (3, 4) | Dupa 1 an |
| Formule speciale | Colici, reflux, alergie la proteinele laptelui, prematuri |
Laptele matern ramane prima recomandare pentru sugari. Formulele speciale, de exemplu cele hipoalergenice sau antireflux, se aleg la recomandarea medicului pediatru.
Prepararea biberonului
- Spala-te pe maini si foloseste biberoane curate, sterilizate.
- Respecta exact proportia apa-pulbere de pe ambalaj, cu masuratoarea inclusa.
- Verifica temperatura laptelui pe incheietura mainii.
- Laptele ramas dupa masa nu se pastreaza pentru urmatoarea.
Diversificarea
Piureurile si cerealele se introduc de obicei in jurul varstei de 6 luni, cate un aliment nou o data, pentru a observa eventualele reactii. Urmareste varsta minima de pe ambalaj.
Pentru orice intrebare despre alimentatia bebelusului, consulta medicul pediatru sau farmacistul. Vezi si biberoane, tetine si suzete si mama si copilul.